Wystawa Tradycja, Trwałość, Tożsamość w Muzeum Regionalnym w Jaworze – ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze

4 września 2023

Ekspozycja pt. TRADYCJA, TRWAŁOŚĆ, TOŻSAMOŚĆ została przygotowana we współpracy z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Zespół kilkudziesięciu wielkoformatowych prac ukazuje dorobek polskiej kultury kresowej oraz tradycje regionów. To opowieść o dziedzictwie kultury niematerialnej osadzonym po 1945 roku na gruncie Dolnego Śląska. Autor fotogramów na co dzień pracuje w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, gdzie prowadzi badania nad powojennym dziedzictwem osiedleńców z Kresów Wschodnich, Bukowiny, Bośni i regionów pozostających dziś w granicach Polski. Na otwarcie wystawy zapraszamy w piątek 8 września o godzinie 18.00. Ekspozycja czynna będzie do 29 października.