Wykład z cyklu „Przewodnicy sudeccy o regionie”pt. „Historia garnizonu jeleniogórskiego”

2 listopada 2023

7 listopada (we wtorek) o godz. 17:00 zapraszamy do bezpłatnego wykładu z cyklu „Przewodnicy sudeccy o regionie” – pt. „Historia garnizonu jeleniogórskiego”. Wykład przeprowadzi dr Jerzy Górski.Dr Jerzy Górski – z zawodu żołnierz zawodowy, obecnie w stanie spoczynku w stopniu podpułkownika. Absolwent i były pracownik naukowo – dydaktyczny Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną i ówczesną Akademię Obrony Narodowej, obecnie Akademia Sztuki Wojennej. W Garnizonie Jeleniogórskim przesłużył 34 lata. Jego pasją są wycieczki i wyprawy w różne zakątki świata. Odwiedził wszystkie kontynenty i 70 krajów świata. Interesuje się historią Dolnego Śląska. Jest przewodnikiem sudeckim od 1992 r., pilotem wycieczek i certyfikowanym przewodnikiem po Pradze. Oprowadza również wycieczki po Dolnym Śląsku i Wrocławiu, Wiedniu, Berlinie, Poczdamie, Dreźnie, Miśni, Szwajcarii Saksońskiej i Czeskiej, Spreewaldzie i wybranych miastach polskich.