Zdjęcie panoramiczne przedstawiające muzeum karkonoskie w Jeleniej Górze.
ODDZIAŁY

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
ul. 11 Listopada 23
58-580 Szklarska Poręba

Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
ul. Sudecka 83

Muzeum Zamek Bolków
ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków

6 marca 2020

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt „Rozbudowa kolekcji szkła współczesnego w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze”, uzyskał dofinansowanie z programu Narodowe Kolekcje Sztuki Współczesnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu jedna z najważniejszych w Polsce kolekcji szkła artystycznego zostanie wzbogacona o prace trzech polskich artystek, związanych zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu: Antoniny Joszczuk, Kaliny Bańki i Marzeny Krzemińskiej-Baluch. Zakupione prace będzie można podziwiać już w tym roku na stałej wystawie szkła artystycznego.