Muzeum Karkonoskie i Oddziały w czasie Wakacji.

14 lipca 2023

☀️ Gorąco zapraszamy na wakacyjne zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego wraz z Oddziałami.
Podczas wakacji nie zabraknie u nas atrakcji!

🏛️ W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze do 27 sierpnia można podziwiać wystawę czasową Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego, na której zaprezentowane są prace w szkle niemal pięćdziesięciu artystów i artystek z Polski i zagranicy.
W Galerii na Górze czeka na Państwa wystawa fotografii Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. Znane/Nieznane.
Przez całe wakacje odbywają się pełne radości twórcze Warsztaty Edukacyjne, zarówno dla grup zorganizowanych jak i dla osób indywidualnych.
A już 28 lipca rozgrzejemy do czerwoności nasz piec hutniczy w Laboratorium Szkła! (szczegóły wkrótce).

🪖 Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze zaprasza na plenerowe zwiedzanie wystawy sprzętu wojskowego, a już w tę sobotę, 15 lipca, zapraszamy na kolejny Weekend Otwartych Drzwi. Poza zwiedzaniem wnętrza wybranych maszyn, przygotowaliśmy stanowisko strzeleckie dla chętnych, którzy będą chcieli wykonać pamiątkowe zdjęcie.

✍️ W Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie można zwiedzić wystawę prezentującą dorobek Wlastimila Hofmana, spędzić czas w pełnym poetyckiej magii parku Ducha Gór.
Natomiast 15 lipca i 12 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników „żywego słowa” na Warsztaty Literackie – Veni, Vidi, Scripsi!

🏰 Zamek Bolków w Bolkowie zachęca do zwiedzania swoich bogatych w historię włości. W dniach 13 – 16 lipca odbywa się u nas największy w Europie festiwal muzyki gotyckiej – Castle Party! (14.07 – 17.07 ruch turystyczny zamknięty z uwagi na festiwal).
A już 22 – 23 lipca na Zamku Bolków i zaprzyjaźnionym Zamku Świny odbędzie się pierwszy Turniej Czterech Zamków!!!

ℹ️ O wszystkich wydarzeniach przeczytacie na naszych fanpage’ach oraz stronach internetowych.
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Muzeum Historii i Militariów