23 Karkonoskie spotkanie krajoznawczo-historyczne

22 stycznia 2024

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”. Dwudzieste trzecie spotkanie odbędzie się w środę 31 stycznia 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu zapraszamy o godzinie 9.00. Spotkamy się przed głównym wejściem do galerii handlowej „Nowy Rynek” w Jeleniej Górze.Tematem spotkania będzie poznanie historii Archiwum w Jeleniej Górze.Podczas pierwszej części spotkania uczestnicy obejrzą budynek, który w latach 1927 – 2004 był siedzibą Archiwum Miejskiego w Jeleniej Górze.Następnie przejadą autobusem MZK linii nr 1 odjeżdżającym o godz. 9.44, na ulicę Podchorążych, gdzie mieści się obecna siedziba Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze, w której odbędzie się finisaż krajoznawczej wystawy PTTK „Przyniesione w plecaku” oraz uroczystość wręczenia nagród przyznanych autorom najciekawszych kolekcji.Ostatnim punktem spaceru będzie zwiedzanie Archiwum i zapoznanie się ze specyfiką pracy instytucji.