Wernisaż Fotografii

26 września 2023

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza 4 października o godzinie 17:00, na wernisaż wystawy fotograficznej Janiny Peikert pt. „Wrota do przeszłości”.
Fotografie Janiny Peikert prezentowane na wystawie, przedstawiają kilkanaście pięknych, wysmakowanych estetycznie zdjęć z podróży do krajów o odmiennych kulturach (m.in. Sri Lanka, Zanzibar, Kenia, Tanzania, Peru, Nepal). Obiektem jej zainteresowań są właśnie naznaczone przeszłością drzwi, jako wejścia do prywatnych domów, obiektów religijnych i przestrzeni z nimi związanych.
Janina Peikert – podróżniczka, fotografka. Założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Kolegium Karkonoskim (obecnie Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze), członkini Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. W 2018 roku uhonorowana medalem za Zasługi dla Fotografii Polskiej.