Wrzesień w Muzeum Karkonoskim.

28 sierpnia 2023

Pokonkursowa wystawa Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego już za nami, jednak wrzesień w Muzeum Karkonoskim szykuje się pełen atrakcji!
Co przed nami?

👉 7 września: w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego, otwarcie wystawy „Martwa natura/natura fotografii”. Jest to zbiorowa wystawa jubileuszowa, z okazji 15-lecia „Spotkań z Fotografią”.
👉 10 września: Europejskie Dni Dziedzictwa inaugurujemy wykładem „Skarby Dolnośląskich Tradycji”. O zachowanych do dziś dawnych tradycjach, przeniesionych na Dolny Śląsk przez grupy osiedleńcze: ekspatriantów, reemigrantów, i przesiedleńców, opowie – Pan Henryk Dumin, specjalista ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Muzeum Karkonoskim.
👉 15 września: wernisaż Jubileuszowej Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna – Kowary 2023, zatytułowanej „50 Lat Sztuki Włókna na Dolnym Śląsku”. W wystawie biorą udział artyści, uczestnicy „Festiwalu Sztuki Włókna – Kowary”, w latach 2013-2022. Prace zgłoszone na wystawę będą reprezentować twórczość inspirowaną mediami i tematyką Festiwalów. W dniu wernisażu odbędzie się kuratorskie oprowadzenie.
👉 17 września: Europejskie Dni Dziedzictwa upłyną nam pod znakiem warsztatów tworzenia zawieszki w formie Makramy. Podczas spotkania będzie można wykonać samodzielnie zawieszkę – plecionkę z użyciem m.in. piór i liści oraz zapoznać się z podstawowym splotem niezbędnym do stworzenia makramy. Makrama to sztuka supełkowa o bogatej historii, znana od starożytności.

❗ Ale to nie wszystko ❗
👉 Nie zabraknie ciekawych, wrześniowych spotkań z przewodnikami PTTK Sudety Zachodnie.
👉 8 września gościmy w Muzeum Regionalnym w Jaworze, gdzie zostanie otwarta wystawa pochodząca ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, na temat niematerialnego dziedzictwa kultury w regionie dolnośląskim. Wystawa została zatytułowana – „Tradycja. Trwałość. Tożsamość”.

❗ O szczegółach wszystkich wydarzeń będziemy informowali na bieżąco ❗