Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne.

16 sierpnia 2023

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Siedemnaste spotkanie zaplanowano na środę 30 sierpnia 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie tym razem zapraszamy do Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze przy ulicy Sudeckiej 81 – Oddziału Muzeum Karkonoskiego. Spotykamy się o godzinie 9.00.W pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu gen. brygady Bronisława Peikerta – komendanta Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze.

W drugiej części spotkania udamy się do Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych gdzie dowiemy się o tym co uczelnia ma do zaoferowania swoim studentom. Zobaczymy jedną z najnowocześniejszych bibliotek na Dolnym Śląsku, sprawdzimy jak wygląda pracownia kryminalistyczna oraz poznamy nowości w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej.