Dzień Wojska Polskiego w Muzeum Historii i Militariów

9 sierpnia 2023

Muzeum Historii i Militariów przy ul. Sudeckiej 83 w Jeleniej Górze, zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej placówki podczas obchodów Dnia Wojska Polskiego, we wtorek 15 sierpnia w godzinach: 9.00 – 17.00.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, które będzie można zobaczyć na muzealnym placu.
Wśród nich prezentacja szybowca, udostępnionego dzięki uprzejmości władz Aeroklubu Jeleniogórskiego. Zainteresowani zapoznają się z budową oraz wymaganiami, które należy spełnić aby otrzymać licencję pilota szybowcowego. Dla chętnych będzie również możliwość lotu zapoznawczego w atrakcyjnej cenie.

Kolejną atrakcją będzie stanowisko Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim. Zostaną na nim zaprezentowane modele szybowców i samolotów sterowanych radiowo. Każdy kto będzie zainteresowany profesjonalnym modelarstwem, uzyska niezbędne informację jak zacząć przygodę z konstruowaniem własnych modeli. Obok stanowiska modelarskiego będzie można zobaczyć wystawę plenerową poświęconą historii szybownictwa pod tytułem „100 lecie szybownictwa w Jeżowie Sudeckim”.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników motoryzacji, zwłaszcza tej wojskowej. Wśród eksponatów muzealnych pojawią się pojazdy wojskowe używane niegdyś  przez Wojsko Polskie. Odrestaurowane i udostępnione na święto Wojska Polskiego, przez pasjonata motoryzacji, Pana Ryszarda Kicińskiego. Dla szczególnie zainteresowanych będzie możliwość krótkiej przejażdżki.

Dla kolekcjonerów falerystyki przygotowaliśmy wystawę odznak wojskowych wojsk radiotechnicznych i lotniczych. Jest to część dużej kolekcji pułkownika w stanie spoczynku – Marka Gołębiowskiego, Prezesa Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników RADAR. Wystawę będzie można zobaczyć w budynku muzeum.