Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego – wystawa 30.06.2023 – 27.08.2023

15 czerwca 2023

Szanowni Państwo

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze na wystawę konkursową w ramach Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego, na której zaprezentowane są prace niemal pięćdziesięciu artystów i artystek z Polski i zagranicy.

Warto zaznaczyć, że Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego, którego jednym z wydarzeń jest wystawa, został zainicjowany na cześć profesora Zbigniewa Horbowego — wybitnego artysty i projektanta, wieloletniego rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, reformatora polskiego szkła artystycznego, który całe swoje twórcze życie związał z regionem Dolnego Śląska. Profesor Horbowy to osoba, która zasłynęła swoją twórczością w dziedzinie szkła artystycznego oraz wkładem w rozwój polskiej sztuki w XX wieku. Konkurs ma na celu kontynuowanie jego dziedzictwa i promowanie twórczości artystów z całego świata.

Wystawa jest okazją, by poznać wiele różnorodnych form i technik wykonania, które wspaniale oddają charakter szkła jako materiału artystycznego. Prace zakwalifikowane do kolejnego etapu Konkursu z pewnością zainteresują nie tylko miłośników sztuki, ale również osoby związane z branżą dizajnu i architektury.

Wystawa w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze jest czynna do 27.08.2023.

Więcej informacji: www.horbowy.okis.pl

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wydarzenie organizowane jest w ramach 50-lecia Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Projekt towarzyszył światowym obchodom Międzynarodowego Roku Szkła 2022 ogłoszonym przez Organizację Narodów Zjednoczonych

Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu Patronat medialny: TVP 3 Wrocław, Szkło i Ceramika, TV Zachodnia, Muzyczne Radio, Jelonka.com, Glass Art Society, Pismo Artystyczne Format Pozdrawiam