Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Karkonoskim – 18.06.2023 godz. 12:00

14 czerwca 2023

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza wszystkich miłośników archeologii i nie tylko na wykład dr. Mirosława Furmanka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Archeologia bez łopaty. Jak technologia zmienia nasze wyobrażenia o dawnych społecznościach”, który odbędzie się 18.06.2023 r. (niedziela) o godz. 12.00.

W trakcie prelekcji autor opowie o tym, jak zmienił się warsztat pracy archeologa w ciągu ostatnich 20 lat, z jakich nowych narzędzi korzystają archeolodzy i jaki to ma wpływ na naszą wiedzę o społecznościach prahistorycznych zamieszkujących tereny Europy Środkowej, w tym Śląska.

Wykład odbędzie się w ramach Europejskich Dni Archeologii. Głównych organizatorem wydarzenia jest francuski Narodowy Instytut Archeologicznych Badań Ratowniczych, a rolę polskiego koordynatora pełni Narodowy Instytut Dziedzictwa.