Zdjęcie panoramiczne przedstawiające muzeum karkonoskie w Jeleniej Górze.
ODDZIAŁY
Zdjęcie przedstawiające oddział

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
ul. 11 Listopada 23
58-580 Szklarska Poręba

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
ul. Sudecka 83

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Zamek Bolków
ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków

24 Karkonoskie spotkanie krajoznawczo-historyczne


23 lutego 2024

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Dwudzieste czwarte spotkanie odbędzie się w środę 28 lutego 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy prelekcji poświęconej Maxowi Erfurtowi – właścicielowi papierni w Strupicach.

Następnie wsiądziemy do autobusu MZK linii nr 6 odjeżdżającym z przystanku Teatr o godz. 10.20  i przejedziemy na ulicę Różyckiego (Promed) skąd udamy się   willi Maxa Erfurta – popularnie nazywanej „zameczkiem”. Na miejscu zostaniemy przyjęci przez gospodarza, który oprowadzi nas   po wyremontowanym obiekcie.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

POWRÓT