Zdjęcie panoramiczne przedstawiające muzeum karkonoskie w Jeleniej Górze.
ODDZIAŁY
Zdjęcie przedstawiające oddział

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
ul. 11 Listopada 23
58-580 Szklarska Poręba

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
ul. Sudecka 83

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Zamek Bolków
ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków

ZŁOTY JUBILEUSZ


11 września 2023

50 lat Sztuki Włókna na Dolnym Śląsku

15 września 2023 roku o godzinie 15:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Jubileuszowej Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna –Kowary 2023, zatytułowanej 50 Lat Sztuki Włókna na Dolnym Śląsku. W wystawie biorą udział artyści- uczestnicy Festiwalu Sztuki Włókna-Kowary w latach 2013-2022. Prace zgłoszone na wystawę będą reprezentować twórczość inspirowaną mediami i tematyką Festiwalów. Przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy. Większość z artystów, których prace pokażemy to Polacy, ale są również artyści z Ukrainy, Czech i Kanady.

Kuratorem wystawy jest Pani profesor Ewa  Maria Poradowska- Werszler – polska artystka plastyk, nauczyciel akademicki zajmująca się tkaniną artystyczną, sztuką włókna i aranżacją przestrzeni. W dniu wernisażu odbędzie się kuratorskie oprowadzenie.

Na wystawie pokażemy prace 35 artystów wykonane w różnych technikach tkackich, większość z nich to gobeliny, ale są również batiki, tkaniny filcowane oraz wykonane w tak zwanych technikach własnych, które są autorskimi pomysłami artystów.

Wystawa  dostępna dla zwiedzających do końca września.

POWRÓT