Przewodnicy Sudeccy o regionie

30 listopada 2023

5 grudnia 2023 (wtorek) o godz. 17:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się ostatnia w tym roku bezpłatna prelekcja z cyklu „Przewodnicy Sudeccy o regionie” z okazji Roku Przewodników Sudeckich na Dolnym Śląsku i 70-lecia Koła Przewodników Sudeckich w Jeleniej Górze.

Tym razem Olga Danko przedstawi „Kilka swobodnych refleksji o profesji przewodnickiej

Olga Danko, z urodzenia jeleniogórzanka, matura w „Żeromie”, na Uniwersytecie Wrocławskim ukończyła geografię (klimatologię) i podyplomowo geografię turystyczną. Uprawnienia przewodnika sudeckiego uzyskała w 1987 roku, a w 2012 została Instruktorem Przewodnictwa PTTK. Jest instruktorem Szkoły Górskiej Przewodnictwa i Narciarstwa ZG PTTK, instruktorem narciarstwa zjazdowego i Nordic Walking. Prowadziła obozy narciarskie i wspinaczki skałkowej. Zajmowała się marketingiem turystycznym, m.in. jako wydawca materiałów promocyjnych i wykładowca w kilkunastu projektach europejskich skierowanych do branży turystycznej województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Poza Sudetami oprowadza wycieczki po Dreźnie i Saksonii.