Oskar Adam Keil (1856-1936)- przedsiębiorca i wydawca

17 listopada 2017

termin od 17 listopada godz. 17.00 (otwarcie) – 31 stycznia 2017 roku
Jest to wystawa o drugim co do wielkości i najstarszym przedsiębiorstwie galanterii drewnianej, pamiątek turystycznych i stolarstwa artystycznego działającego w Jagniątkowie od 1855 roku i powstałym później a znanym na terenie Ślaska i Niemiec wydawnictwie litografii artystycznej O.Keila z Jagniątkowa. Obie części firmy były związane z karkonoską tradycją snycerstwa i miejscowego rzemiosła. W zakładzie litograficznym powstawały piękne secesyjne  pocztówki, druki firmowe i reklamowe, foldery turystyczne i reklamy firm, pensjonatów, schronisk i hoteli. Na wystawie zaprezentowana będzie historia firm, osoby O.Keil’a i miejsc z nim związanych. Prezentowane będzie kilkaset pocztówek i pojedyncze rzadkie druki z jego drukarni litograficznej, tradycyjne wyroby galanterii drewnianej i pamiątki jakie powstawały w Karkonoszach i jego zakładzie, nieliczne meble i płyty litograficzne. Wystawa to gratka dla kolekcjonerów, jak i przeciętnego zwiedzającego, szczególnie ciekawe są zbiory pocztówek,nikt jeszcze nie pokazał chociaż części kolekcji czeskich i polskich zbieraczy i kolekcjonerów.