Konkurs graficzny na plakat – rozstrzygnięty!

15 marca 2022

Zgodnie z protokołem z posiedzenia Jury Konkursu graficznego Plakatu Promującego Wystawę: „JÓZEF GIELNIAK (1932 – 1972) – mistrz linorytu. Życie i twórczość”, które odbyło się w dniu 07.03.2022, jury w składzie:

• Natalia Kryszpin – przewodnicząca Jury, reprezentująca Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
• Anna Szczodrak – reprezentująca Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
• Marcin Znamienkiewicz – reprezentujący Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze
• Agnieszka Ślipko-Strzałkowska – reprezentująca Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze;

rozpatrzyło 28 prac konkursowych, nadesłanych przez 22 autorów.W wyniku głosowania, przyznano:

I Miejsce – Wiktoria Ryba
Nagroda finansowa oraz publikacja pracy na stronie internetowej Muzeum Karkonoskiego, a także użycie grafiki laureatki jako plakat wiodący do w/w. wystawy.

Wyróżnienia:
Emilia Kapczyńska
Kacper Polak
Wiktoria Lawrynowicz
Zofia Chudzińska
Zuzanna Myjak
Aleksandra Tomczak
Nagroda – ekspozycja wyróżnionych prac w przestrzeni muzealnej, podczas trwania wystawy.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni, wyróżnionym i Wszystkim autorom, którzy podeszli do konkursu i tworzonych przez siebie prac, w tak profesjonalny sposób.