Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka

28 listopada 2015

W dniu 28 listopada 2015 roku w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się posiedzenie Jury XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka. Współorganizatorami konkursu od 2015 roku są, oprócz Muzeum Karkonoskiego, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W skład tegorocznego Jury wchodzą:
prof. Janusz Akermann – Dziekan Wydziału Grafiki, ASP w Gdańsku
prof. Jacek Szewczyk Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, ASP we Wrocławiu
dr. hab Krzysztof Szymanowicz – Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych, UMCS w Lublinie, laureat XI Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka.

W najbliższą sobotę Jury oceni 163 prace nadesłane na konkurs przez 90 artystów. Dokona wyboru prac na wystawę pokonkursową oraz wyłoni laureatów konkursu. W konkursie uczestniczą artyści z Europy oraz odległej Kanady i Tajwanu, cieszy nas również, że w tym roku w konkursie biorą udział artyści z naszego regionu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie www.muzeumkarkonoskie.pl w przyszłym tygodniu.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w dniu 24 lutego 2016 roku.

Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka jest wydarzeniem organizowanym przez Muzeum Karkonoskie od 1977 roku. Ma na celu upamiętnienie postaci Józefa Gielniaka (1932-1972) – wybitnego polskiego grafika związanego z regionem jeleniogórskim oraz prezentację dokonań artystów tworzących w technikach druku wypukłego.

Gabriela Zawiła
Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze