Zdjęcie panoramiczne przedstawiające muzeum karkonoskie w Jeleniej Górze.
ODDZIAŁY
Zdjęcie przedstawiające oddział

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
ul. 11 Listopada 23
58-580 Szklarska Poręba

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
ul. Sudecka 83

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Zamek Bolków
ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków

Filmowo w Karkonoskim!


14 października 2020

Już w tę sobotę odbędą się warsztaty filmowe dla młodzieży – „Jak być góralem karkonoskim? Filmowe opowieści o regionie”.
Jest to oferta dla wszystkich w wieku od 13 lat, którzy chcieliby spotkać się z „X Muzą” od strony kuchni, których celem jest rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia o filmie. Głównym celem jest teoretyczne i praktyczne poznanie kolejnych etapów realizacji filmu. Nabycia umiejętności pisania scenariusza, pracy z kamerą na planie filmowym oraz montażem cyfrowym.
Prowadzenie zajęć: Marek Oleksy
Miejsce i termin: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, 17.10.2020, w godzinach 10:00 – 14:00
Zgłoszenia na warsztaty prosimy przesyłać mailem na adres sekretariat@muzeumkarkonoskie.pl do piątku do godz. 12:00 – liczba miejsc ograniczona
Ale to nie wszystko!
Nasze muzeum we współpracy ze Starostwem Powiatu Jeleniogórskiego organizuje konkurs dla młodzieży, na krótki film (3 – 5 minut) – „Jak być góralem karkonoskim? Filmowe opowieści o regionie”
Celem konkursu jest znalezienie filmowej odpowiedzi na pytanie jak być góralem karkonoskim, kim jest góral karkonoski, co go wyróżnia i charakteryzuje. Konkurs odbywa się w ramach projektu Muzeum Karkonoskiego, którego celem jest kształtowanie tożsamości regionalnej mieszkańców Sudetów Zachodnich.
Regulamin konkursu oraz dokumenty zgłoszeń dostępne poniżej:

POWRÓT