10 listopada 2015

Na zamku w Bolkowie rozpoczęła się realizacja III etapu remontu – zadania pod nazwą „Bolków- Zamek Bolków – XIII-XVI w.; III etap prac zabezpieczająco konstrukcyjnych na Zamku Bolków”. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Miasta Bolków. Całkowity koszt zadania wyniesie 430 770 zł.

Zakres remontu:

1. Remont zewnętrznego muru obwodowego zamku od bramy wjazdowej do Domu Niewiast obejmujący

– wykonanie podbudowy podstawy muru

– naprawa lica ścian zewnętrznych

– wypełnienie ubytków zagrażających statyce budowli

– przemurowanie i zabezpieczenie korony murów

2. Remont Bramy Górnej Zamku w trakcie którego zostanie wykonane

-wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji

– wykonanie nad bramą płyty żelbetowej z izolacją przeciwwilgociową.

Do tej pory ze środków MKiDN, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Miasta Bolków sfinansowano następujące zadania:

W 2009 roku – I etap prac zabezpieczająco konstrukcyjnych Zamku Bolków na kwotę 646652 zł

W 2010 – montaż systemów zabezpieczeń SSWiN, SAP oraz I etap CCTV. Całkowity koszt zadania wyniósł 195544 zł

W 2011 – przeprowadzono II etap prac zabezpieczająco- konstrukcyjnych Zamku Bolków na kwotę 410714 zł