Wirtualna wystawa w Apartamencie Prezydenckim.

6 czerwca 2023

W kwietniu br. Warsaw Marriott Hotel i Galeria Sztuki Współczesnej Limited Edition, połączyły siły we wspólnym projekcie promocji polskich artystów.
Już 6 czerwca rusza pierwsza wystawa „Alchemia”. Jest to wystawa rzeźby Aleksandry Kujawskiej, której partnerem jest Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.
Warsaw Marriott Hotel w ramach mecenatu i dla celów tego projektu udostępnił przestrzenie świeżo odrestaurowanego apartamentu prezydenckiego. To pozwoliło pokazać ekspozycję prac Aleksandry Kujawskiej w kontekście wnętrza
Na 260 metrach kwadratowych, zaprojektowanych przez samego
właściciela Warsaw Marriott Hotel, szklane rzeźby współgrają z przestrzenią apartamentu, wyposażonego w obiekty światowego designu. Niektóre z prezentowanych prac powstały w Laboratorium Szkła Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Aleksandra Kujawska jest cenioną rzeźbiarką i projektantką specjalizującą się w szkle. Jej twórczość została doceniona przez środowisko artystyczne, jej prace zostały włączone do muzealnych zbiorów i prezentowane są na wystawach stałych i czasowych. Artystka zdobyła wiele nagród, takich jak pierwsze
miejsce w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Szkła „Szklana Improwizacja”, pierwsze miejsce w kategorii “Wizje” konkursu “Diament Meblarstwa” oraz wyróżnienia „Must Have!” na Łódź Design Festival w latach 2020, 2021 oraz 2023. Jej prace zostały również wyróżnione w konkursach takich jak kultowy „Dobry Wzór 2021” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, pierwsze miejsce w kategorii “Rzemiosło” i wyróżnienie specjalne w konkursie „Design Educated 2021” w Niemczech.

Partnerzy: Skan360, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze i Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o., Krakowska Huta Szkła – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Patroni medialni: wysokieobcasy.pl, artinfo.pl, design.doc, Szkło i Ceramika, Format, Galeria Sztuki Nowy Warzywniak, Wspólnota Gdańska.

Wirtualna wystawa potrwa od 6 czerwca do 30 września 2023. Dostępna będzie na stronie galerii https://limitededition.pl/.