Dzień Dziecka oraz Kwiatek dla Pszczoły w Muzeum!

31 maja 2023

Już jutro Dzień Dziecka – Zapraszamy Wszystkie dzieci do Muzeum Karkonoskiego oraz naszych Oddziałów!

1 czerwca:
Poszukiwacze skarbu – od minerału do szkła, czyli animacje dla najmłodszych w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze – po wcześniejszej rezerwacji (informacje na plakacie).
Dzień Dziecka za sterami śmigłowca w Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze – otwarty dla wszystkich zwiedzających w godzinach 9:00 – 17:00. Na najmłodszych czeka słodka niespodzianka (szczegóły na plakacie).

Natomiast w niedzielę, 4 czerwca:
Dzień Rodzinny na Zamku w Bolkowie, pełen gier, zabaw, tańców oraz…Turniej Rodzinny – na turniej obowiązują zapisy (informacje na plakacie).

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w Dniu Dziecka włącza się do akcji „Kwiatek dla Pszczoły”, organizowanej przez Towarzystwo Karkonoskie oraz Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
1 czerwca w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze oraz w Oddziale – Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, będą rozdawane dzieciom miododajne kwiatki, które dzieci posadzą w ogródkach bądź na balkonach. Celem akcji jest zachęcenie dzieci do obserwacji piękna i niepowtarzalności przyrody. Projekt „kwiatek dla pszczoły” pomoże nauczyć dzieci i młodzież, jak ważne są te małe „latawce”. Że ochrona naszego gatunku zaczyna się od ochrony owadów zapylających. Że nawet jeden posadzony własnoręcznie kwiatek ma sens.
Każdy kwiatek posiada paszport uprawniający do transportu na terenie Unii Europejskiej.
(ilość kwiatków jest ograniczona).