Spotkanie na Górze – Krzysztof Tęcza: Na dachu Bałkanów.

18 maja 2023

Zapraszamy już 25 maja o godzinie 17:00 do Galerii na Górze w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze na trzecie „Spotkanie na Górze”.
Tym razem naszym gościem będzie Krzysztof Tęcza, który opowie o górskiej wyprawie na najwyższy szczyt Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Czy warto było jechać na Bałkany?
Czy warto było zdobywać ich najwyższe szczyty?
Jeśli chcesz się tego dowiedzieć przyjdź na spotkanie do Muzeum Karkonoskiego.

Dowiesz się gdzie mieszkał bóg piorunów Perkun, skąd wzięły się nazwy Piryn i Riła. Zobaczysz Bułgarię z wierzchołka Musały sięgającego niemal 3 tysięcy metrów oraz zapierające dech w piersi widoki z przejścia Granią Kunczeto.Zobaczysz piękno Doliny Siedmiu Jezior Rilskich, górę Allacha i stada dzikich konni pasących się na górskich łąkach.

Przede wszystkim jednak poznasz smak przygody i wolności jakie towarzyszą wędrówkom górskim. Może poznawszy to wszystko zechcesz przekonać się na własne oczy czy wszystko co tutaj zobaczyłeś jest warte twojej wyprawy w te dzikie góry.

Spotkanie poprowadzi – Janusz Jaremen