12. Karkonoskie Spotkania Krajoznawczo-Historyczne

22 marca 2023

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, zapraszają na 12. Karkonoskie spotkanie krajoznawczo-historyczne, które odbędzie się w środę 29 marca 2023 roku o godzinie 9:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

W pierwszej części spotkania wykład o historycznych kartkach pocztowych poprowadzi Robert Rzeszowski – kierownik Działu Historii Muzeum Karkonoskiego. Będzie to również okazja by obejrzeć zbiory dostarczone przez kolekcjonerów PTTK i dowiedzieć się o ich pasji.

W drugiej części spotkania uczestnicy udadzą się do budynku Poczty Polskiej przy ul. Pocztowej, gdzie zapoznają się z historią obiektu oraz jego architekturą i ozdobami. Następnym punktem będzie odwiedzenie Poczty Głównej w Jeleniej Górze przy ulicy Sygietyńskiego, gdzie Pani naczelnik opowie o działalności tego typu obiektu oraz umożliwi poznanie zasad sortowania i obiegu korespondencji.