Warsztaty zdobienia pierników – fotorelacja

1 grudnia 2022

W środę (30.11.) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty zdobienia pierników złotem, które poprowadziła Pani Beata Pranke.

Na warsztatach gościliśmy zarówno dzieci z zerówki, jak i młodzież szkolną oraz licealną. Zdobienie pierników jadalnym i niejadalnym złotem (w postaci farb oraz specjalnego papieru), z poziomem trudności dostosowanym do poszczególnych grup wiekowych, przypadło wszystkim do gustu, a jego rezultatem były piernikowe arcydzieła, które uczestnicy zabrali do domu.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Historia piernikarskiego rzemiosła”, która jest efektem realizacji przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze projektu o tym samym tytule, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.