Warsztaty zdobienia pierników – fotorelacja.

25 listopada 2022

W środę, 23.11.2022, warsztaty dla grup zorganizowanych poprowadziła Pani Magdalena Topolanek – twórczyni piernikarni „Bardzkie Pierniki Fabryka”.

W warsztatach uczestniczyły zarówno grupy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież szkoły średniej, jak i osoby dorosłe skupione w regionalnych stowarzyszeniach.
Artystyczna zabawa w zdobienie pierników trafiła w gusta wszystkich grup wiekowych, o czym świadczyć może pomysłowość i uśmiech uczestników warsztatów, widoczne na zdjęciach.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Historia piernikarskiego rzemiosła”, która jest efektem realizacji przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze projektu o tym samym tytule, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.