Allegories – finisaż wystawy

28 września 2022

3 października o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa na uroczyste zamknięcie, cieszącej się dużym zainteresowaniem, wystawy „Allegories”. Ekspozycja prezentuje grafiki profesor Agnieszki Cieślińskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które tworzą przestrzeń do kontemplacji, a wzbogacone zostały słowami wybitnego jeleniogórskiego poety – Grzegorza Nowickiego.

W trakcie wieczoru wystąpi dla Państwa, znany z Muzycznego Radia Dolny Śląsk, redaktor – Jacek Rogulski. Nie będzie jednak serwował wiadomości, ale… wcieli się w rolę barda i zaśpiewa kilka piosenek do słów Grzegorza Nowickiego.
Jacek Rogulski jest muzykiem i kompozytorem. Tworzył muzykę do sztuk teatralnych, występował na wielu scenach krajowych i zagranicznych. Swój niewątpliwy talent kompozytorski i wokalny, postanowił połączyć z twórczością Grzegorza Nowickiego. Efekt tej symbiozy będziemy mogli podziwiać również w trakcie finisażu.

Profesor Agnieszka Cieślińska zreferuje pokrótce ideę wystawy i pogłębi naszą wiedzę w temacie technik graficznych i historii przedstawień alegorycznych.

Wystawa „Allegories” cieszyła się bardzo dobrym odbiorem publiczności, o czym może świadczyć fakt, że jej prezentacja w Muzeum Karkonoskim została przedłużona o miesiąc. Poziom prac zarówno graficznych jak i poetyckich zasługuje na zapamiętanie.

Serdecznie zapraszamy w progi naszego Muzeum, na chwilę jesiennej kontemplacji.