Konkurs im. Józefa Gielniaka – ostatnie terminy.

19 września 2022

Drodzy Artyści
Przypominamy, że jeszcze tylko do 14 listopada można nadsyłać prace na XV Międzynarodowy Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka.

Tym prestiżowym wydarzeniem pragniemy uhonorować pamięć o wspaniałym grafiku, jakim był Józef Gielniak i jednocześnie chcemy przyczynić się do podtrzymania tradycji tworzenia grafiki w technikach druku wypukłego (linoryt, drzeworyt).Uwieńczeniem XV edycji Konkursu będzie wystawa prezentująca prace wskazane przez Jury oraz nagrodzone. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Prace można nadsyłać do Działu Sztuki Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze do 14 listopada 2022.

Regulamin i karta zgłoszeniowa, są dostępne na naszej stronie internetowej, pod adresem: http://www.muzeumkarkonoskie.pl/konkurs_gielniaka/xv-edycja/

Współorganizatorami przedsięwzięcia są Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Przedsięwzięcie objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Jelenia Góra, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Burmistrza Miasta Kowary.