Józef Gielniak – Wernisaż wystawy.

14 kwietnia 2022

We wtorek (12 kwietnia) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy „Józef Gielniak – mistrz linorytu. Życie i twórczość”.

Serdecznie dziękujemy zgromadzonym za tak liczne przybycie, które potwierdza tezę, że wystawa jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich grafików, przez lata związanego z naszym regionem – jest wydarzeniem ważnym i długo oczekiwanym.

Podczas otwarcia wystawy zostały wręczone nagrody uczniom Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat towarzyszący wystawie.
1 Miejsce zajęła – Wiktoria Ryba
Wyróżnienia otrzymali – Emilia Kapczyńska, Kacper Polak, Wiktoria Lawrynowicz, Zofia Chudzińska, Zuzanna Myjak, Aleksandra Tomczak.
Wszystkie prace możecie obejrzeć przez czas trwania wystawy, na salach poświęconych życiu i twórczości artysty.

Józef Gielniak, obok tworzenia wspaniałych prac, był zafascynowany muzyką jazzową. Wernisaż zatem uświetnił koncert jazzowy, w wykonaniu Pana Łukasza Schmidta – ucznia VI klasy instrumentalistyki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, pod kierunkiem nauczyciela – Pana Andrzeja Zwarycza.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 19 czerwca 2022 roku.