Heckert. Szkło/Glas

26 lutego 2021

Przypominamy, że wystawę szkieł z Huty Fritza Heckerta, przedłużyliśmy do końca marca.
Macie Państwo więc jeszcze miesiąc, by obejrzeć te niesamowicie kunsztownie wykonane szkła, pełne precyzji, barw i wdzięku!
Na wystawie „Heckert. Szkło/Glas” prezentujemy zarówno szkła, które znajdowały się w naszych muzealnych magazynach i których obejrzeć do tej pory nie mieliście okazji, jak i eksponaty z Muzeum Śląskiego w Gorlitz oraz od prywatnych kolekcjonerów.
Wnętrza naszego Muzeum są w pełni bezpieczne – stosujemy się do wszelkich norm i wytycznych Sanepidu. Dezynfekujemy na bieżąco elementy dotykowe. Dbamy aby zwiedzający, jak i nasi pracownicy, dezynfekowali dłonie, zachowali bezpieczny dystans i mieli zasłonięte nos i usta.
Dokładamy wszelkich starań, żeby czas spędzony u nas był czasem bezpiecznego obcowania z kulturą i sztuką zakorzenioną w Karkonoszach.
Kuratorem wystawy „Heckert. Szkło/Glas” jest kierownik Działu Szkła – Edyta Patro.