Muzealne Kruki!

5 stycznia 2021

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – mawiał Umberto Eco.
Część zbiorów naszego Muzeum możecie mieć nie tylko we wspomnieniach z wizyt, ale i w swojej biblioteczce.
Porządkując nasze magazyny, natknęliśmy się na kilka cennych pozycji wydawniczych, które wznowione już nie będą, więc – warto się spieszyć.
Dzisiejszym „muzealnym krukiem” jest pięknie wydany i ilustrowany katalog „Malarstwo na szkle: XVIII-XIX wieczne ludowe malarstwo na szkle w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze”. Wydana w twardej oprawie, na kredowym papierze, licząca 402 strony publikacja zawiera wprowadzenie (w jęz. polskim, angielskim i niemieckim) obejmujące historię kolekcji, ośrodki twórczości oraz ikonografię malarstwa na szkle. Główna część – katalogowa, to wysokiej jakości zdjęcia obrazów oraz informacje o czasie i miejscu powstania, wymiarach i strukturze, a także szczegółowy opis przedstawienia.
Ten bogaty katalog będzie nie tylko pięknym wspomnieniem z Muzeum, ale również bardzo wartościową pozycją dla wszystkich miłośników sztuki, zwłaszcza ginącej sztuki ludowej.
Cena katalogu: 40zł.
Ws. sprzedaży wysyłkowej prosimy o kontakt ze sklepikiem: sklep@muzeumkarkonoskie.pl