Weekend Wiedzy!

27 lutego 2020

Zapraszamy Wszystkich głodnych wiedzy o znanych i nieznanych mieszkańcach naszego regionu na – Weekend Wiedzy z Muzeum Karkonoskim.
„Sobota z Kustoszem – w samo południe w Muzeum” (29.02. godz. 12:00) będzie prezentacją Dziedzictwa Kulturowego Powojennych Osiedleńców na Dolnym Śląsku. Niemal każda dolnośląska rodzina posiada obecnie złożone pochodzenie regionalne. Podczas spotkania przedstawiona zostanie Wielka Wędrówka, która stała się udziałem naszych dziadków i rodziców oraz relikty kultury materialnej towarzyszące przesiedleniom po 1945 roku. Uzupełnieniem ekspozycji będzie opowieść o niematerialnym dziedzictwie kulturowym będącym częścią dziedzictwa współczesnych mieszkańców regionu.
W tę jakże ciekawą historię zabierze nas Antropolog Kultury – Henryk Dumin.
Na „Sobotę z Kustoszem” obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.
1 marca, o godzinie 11:00 – „Niedziela w Muzeum” będzie niedzielą Józefa Gielniaka i Jego grafik. Za nami 88 rocznica urodzin tego wybitnego artysty-grafika, przez lata związanego z regionem jeleniogórskim. Przed nami XV Międzynarodowy Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka, do którego już możecie zapisywać się poprzez formularze na naszej stronie internetowej. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić i przypomnieć wszystkim zwiedzającym życie i twórczość artysty oraz technikę linorytu, w której tworzył swoje uznane w świecie dzieła.
O życiu i pracy wiekopomnego artysty opowie Helena Skwarek – asystent Działu Sztuki.
Na „Niedzielę w Muzeum” wstęp jest bezpłatny – zwiedzanie pozostałych wystaw Muzeum jest odpłatne (bilet ulgowy/normalny)
Podczas całego weekendu trwać będzie również „Wyprzedaż Wydawnictw Muzealnych.
Serdecznie Zapraszamy!