ARCYDZIEŁA MALARSTWA EUROPEJSKIEGO z kolekcji  Dzikowskiej Rodziny Tarnowskich

27 września 2016

Serdecznie zapraszamy na wystawę”ARCYDZIEŁA MALARSTWA EUROPEJSKIEGO z kolekcji  Dzikowskiej Rodziny Tarnowskich”. Zaprezentujemy Państwu dzieła XVII i XVIII -wiecznych  mistrzów malarstwa włoskiego, niemieckiego i holenderskiego. Prace prezentowane na wystawie pochodzą z Kolekcji Dzikowskiej  ze zbiorów hrabiów Tarnowskich i stanowią część stałej wystawy eksponowanej w Muzeum Historii Miasta Tarnobrzega. Nazwa zbiory dzikowskiewywodzi się od nazwy miejscowości Dzików, a dokładniej Zamku Dzikowskiego – rodowej siedziby rodu Tarnowskich, a dzisiejszej dzielnicy Tarnobrzega.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.  prace  takich mistrzów  jak: Francesco Albani, Lodovico Carracci czy Salvator Rosa. Honorowe miejsce zajmie dzieło przypisywane geniuszowi malarstwa holenderskiego „złotego wieku” Rembrandtowi van Rijn (1606 –1669), które będzie można podziwiać przez dwa tygodnie od 28 września do 11 października 2016 r.

W tym terminie muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz.  9.00  do 18.00.

W sobotę i niedzielę Muzeum będzie czynne od godz. 10.00  do 18.00.

Od 12 października do 13 listopada 2016 muzeum czynne od godz. 9.00 do 17.00

Uroczyste otwarcie wystawy 27 września o godzinie 16.00.

Wystawa czynna do 13 listopada 2016 r.