W hołdzie Niepodległej. Wernisaż 26.10. 2018, godz. 16.00

29 listopada 2018

Wystawa „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze” jest kontynuacją obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wystawie będzie można podziwiać przykłady gromadzonych od lat przez KUL dzieł sztuki, m.in. prace Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka i Rafała Malczewskich, Józefa Pankiewicza, Józefa Mehoffera, Piotra Michałowskiego i in. Malarstwo obce reprezentują tacy mistrzowie jak Francesco Rizzo da Santacroce, Marten van Valckenborch, Abraham Storck czy twórcy z kręgu Juana de Flandes i Davida Teniersa Młodszego. Prezentowane będą także świetne przykłady ceramiki i szkła artystycznego.