Wykład „Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła” – Fotorelacja.

8 listopada 2022

Zapraszamy do fotorelacji z wykładu „Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła”, który odbył się 5.11.2022 roku.

Wykład poprowadziła Pani Anna Kornelia Jędrzejewska – kustosz w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, blogerka, współautorka Muzeum Toruńskiego Piernika.

Pani Anna zaprezentowała ciekawą historię piernika, jego rolę oraz liczne zwyczaje z nim związane. Niespodzianką dla uczestników była możliwość degustacji pierników pochodzących ze współczesnych piernikarni.

O zainteresowaniu tematem może świadczyć fakt, że Galeria na Górze w Muzeum Karkonoskim podczas wykładu została w pełni wypełniona słuchaczami.

O kolejnych wydarzeniach towarzyszących wystawie „Historia piernikarskiego rzemiosła” będziemy informowali na bieżąco.

Wykład zrealizowano w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.