Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Spotkania z fotografią”. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 15.09.2017 roku o godz. 16.00 w Galerii na Górze

15 września 2017

„Spotkania z fotografią” to nazwa corocznych plenerów, organizowanych przez Tadeusza Piotra Prociaka od dziesięciu lat dla czytelników czasopisma “Fotografia & aparaty cyfrowe”.

Większość uczestników spotkań nie jest związana zawodowo z fotografią. Prezentują bardzo szerokie spektrum zainteresowań: od piktorializmu, poprzez tradycję amerykańskiej fotografii bezpośredniej, fotografię otworkową, subiektywny dokument, street photography aż po fotografię inscenizacyjną. Bardzo ważnym elementem naszych plenerów są autorskie spotkania z artystami i krytykami sztuki. Swoją obecnością zaszczycili nas: Josef Hledík (Republika Czeska), Mirek Weichsel (Kanada), Marek Liksztet, Ewa Andrzejewska, Wojciech Zawadzki, Krzysztof Jurecki, Beata Justa.

Autorzy wystawy: Małgorzata Bruj, Tomasz Ciesielski, Maciej Dems, Maja Fesołowicz, Anna Jakubowska, Stanisław Kawa, Monika Malicka, Witold Mikulski, Rafał Piotrzkowski, Patrycja Pitra, Jerzy Skiba, Michał Sowa, Piotr Trzmielewski, Katarzyna Warańska, Artur Wysocki, Justyna Zakrzewska.