WEEKENDOWA ATRAKCJA DLA CAŁEJ RODZINY

28 czerwca 2014

Prezydent Miasta Jeleniej Góry zaprasza na imprezę Transgraniczna Inwazja Sztuki
Jelenia Góra, 28 – 29 czerwca 2014 r. Plac Ratuszowy
28 czerwca (sobota) – godz. 12.00 – 20.00
29 czerwca (niedziela)– godz. 10.00 – 18.00

Pokazy wydmuchiwania i obróbki szkła.
Pokazy i warsztaty wypalania ceramiki w piecach RAKU
Otwarte warsztaty i pokazy  artystyczne:
rzeźba, grafika, malarstwo, witraż, biżuteria, malowanie – grawerowanie szkła.
Targi sztuki i rękodzieła artystycznego.
Letni  konkurs  na zimową bombkę

W ostatni weekend czerwca  Plac Ratuszowy czeka prawdziwa inwazja artystów i rzemieślników  z Polski i Czech. Dominującym elementem będą szklane cuda i cudeńka, ogień dym i wysokie temperatury.  Na dwa dni centrum Jeleniej Góry zamieni się w wielki warsztat  pod gołym niebem w którym będzie można spróbować swoich sił  w różnych dziedzinach działalności artystycznej. Zapraszamy jeleniogórzan i turystów, dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako artysta. Wasze prace ozdobią przestrzeń publiczną Jeleniej Góry. Warsztaty i pokazy trwać będą nieprzerwanie przez całą imprezę. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w letnim konkursie zdobienia bombek choinkowych o nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry i Burmistrza Miasta Żelezny Brod. Najpiękniejsze bombki zawisną na ratuszowej choince.

Letni konkurs na zimową bombkę odbywać się będzie w sobotę od godz. 12.00 do 16.00.

Zakończenie konkursu i wręczenie nagród  w sobotę 28 czerwca o godzinie 18.00.

Zapraszamy dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Organizatorami imprezy są: Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.