Trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem stałej wystawy szkła artystycznego.

1 września 2012

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza 1 września (sobota) o godzinie 16:00 na otwarcie stałej wystawy szkła artystycznego Wystawa prezentuje w układzie chronologicznym szkła artystyczne od baroku aż po czasy współczesne. Na przykładzie eksponatów ukazana jest historia wytwarzania szkła oraz technik zdobniczych. Oprócz szkieł śląskich na wystawie są eksponowane również szkła europejskie.

2 września (niedziela) o 11:00 odbędzie się spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum” podczas którego Justyna Wierzchucka – Kierownik Działu Szkła Muzeum Karkonoskiego oprowadzi po wystawie, uzasadni dobór obiektów, przedstawi historię wytwarzania i zdobienia szkła. Spotkanie uzupełni pokaz grawerowania szkła przez Małgorzatę Sztabińską, która od 30 lat zajmuje się artystycznym dekorowaniem szkła.

1.jpg - 10.jpg - 11.jpg - 2.jpg - 3.jpg - 4.jpg - 5.jpg - 6 HUTY.jpg - 6.jpg - 7.jpg - 8.jpg - 9.jpg - Szkla-wspolczesne.jpg - szklaa-wspolczesne-cz-2-.jpg -