Spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum” 1.07.18, g. 11

26 czerwca 2018

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”, które poprowadzi Andrzej Holeczko – Kiehl, historyk sztuki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Związany zawodowo z Muzeum Śląskim w Katowicach od 1992 roku, gdzie pełni funkcję starszego kustosza Działu Sztuki, obok kolekcji rzeźby, zajmuje się także problematyką sztuki na Śląsku (m.in. architekturą kościołów ewangelicko-augsburskich), sztuką polską (m.in. Gotyk, XIX-XX wiek – problemy relacji artystycznych z Monachium, Paryżem, Wiedniem). Kurator i współautor wielu wystaw monograficznych: m.in. Kazimierz Sichulski – Heinz Tobolla, Laurentius Ulrich English, Brandt – Malczewski – Siemiradzki. Polscy monachijczycy, Stanisław Popławski. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki – Oddział Górnośląski w Katowicach.