Zdjęcie panoramiczne przedstawiające muzeum karkonoskie w Jeleniej Górze.
ODDZIAŁY
Zdjęcie przedstawiające oddział

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
ul. 11 Listopada 23
58-580 Szklarska Poręba

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
ul. Sudecka 83

Zdjęcie przedstawiające oddział

Muzeum Zamek Bolków
ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków

Seminarium Ochrony Dziedzictwa Tradycyjnego.


8 listopada 2021

W piątek (5.11), w naszym Muzeum odbyło się seminarium towarzyszące wystawie „Dawno, niedawno…dzisiaj (…). Tematem spotkania była: Ochrona tradycyjnego dziedzictwa w regionie. Zagadnienia prawne i przykłady dobrych praktyk na Dolnym Śląsku, w świetle konwencji UNESCO z 2003 roku ws. ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Po otwarciu seminarium i przywitaniu gości przez naszą Dyrektor – Julitę Zaprucką, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz instytucji kultury mogli wysłuchać i wziąć udział w dyskusji z panelistami:
Dr Hanna Schreiber (Uniwersytet Warszawski) – członkini Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury Dziedzictwa Narodowego RP.
Olgierd Jakubowski – ekspert Rady Europy, specjalista ds. legislacji i opinii prawnych związanych z problematyką ochrony dziedzictwa kulturowego.
Henryk Dumin – antropolog kultury, specjalista ds Dziedzictwa Niematerialnego w Muzeum Karkonoskim, autor programu ochronnego na Dolnym Śląsku.
Pierwszy raz organizowaliśmy seminarium w formie hybrydowej, gdyż z Panią dr łączyliśmy się on-line, na szczęście obyło się bez większych problemów technicznych, więc na przyszłość będziemy starali się pozyskiwać dla Państwa na spotkania równie interesujące i pełne wiedzy osoby, które w jakże ciekawy sposób potrafią opowiadać nawet o tak specjalistycznych tematach jak praktyki i zawiłości prawne w pryzmacie ochrony tradycyjnego dziedzictwa.

POWRÓT