„Rysunek XVI – XVIII w. Włochy, Niemcy, Niderlandy z kolekcji Muzeum Narodowego we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego”

22 kwietnia 2016

Zapraszamy na jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych 2016 roku. Od 20 kwietnia do 5 czerwca w murach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze będą prezentowane rysunki wybitnych twórców XVI, XVII i XVII wieku.
Kolekcja stu siedemdziesięciu dzieł na co dzień dostępna jest w Muzeum Narodowym we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego.
Dzieła wykonane są ołówkiem, sangwiną, węglem, kredą i tuszem. Odwiedzający Muzeum mogą zobaczyć prace takich mistrzów, jak Giovanni Battista Tiepolo, Giovanni Battista Piazzetta, Andrea Schiavone, Gaetano Gerardo Zompini, Nicolo Grassi, Giovani Batista Crozato, Giovanni Battista Pitoni, Francesco Novelli, Giovanni Battista Marcola, Carlo Maratta, Antonio Balestra, Giacomo Palma, Santo Piatti Salvatore Rosa, Francesco Solimena, Reno Guido, Agostino Carracci, Marco Benifala, Christiana Wilhelma Dietricha, Hansa Rottenhammera i Antona van Dycka. Najważniejszym dziełem ekspozycji jest rysunek Apostoła przypisany Michałowi Aniołowi.
Serdecznie Zapraszamy.