„Polska architektura w pejzażu Podola”

10 kwietnia 2016

Wystawa „Polska architektura w pejzażu Podola” jest częścią pokonkursowej wystawy prezentowanej z okazji Roku Polski na Ukrainie w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Winnicy, stolicy Podola. W ramach współpracy między winnickim Instytutem i DODN-em prace te można było oglądać we Wrocławiu i Jeleniej Górze. Pomysłodawczynią konkursu i wystawy była jeleniogórzanka, Elżbieta Małaszkiewicz-Bilska,nauczycielka języka i kultury polskiej,skierowana do pracy na Ukrainie przez polskie MEN. Patronat nad konkursem objął konsulat RP w Kijowie, a sponsorem nagród było ukraińskie Stowarzyszenie Ukraina-Polska.

Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego jest prezentacją różnorodnych zdolności plastycznych naszych uczniów i ich umiejętności, doskonalonych w naszej szkole. Ekspozycja obejmuje prace uczniowskie wykonywane na bieżąco podczas zajęć lub w domu, to jest : malarstwo, rysunek, rzeźbę, realizacje artystyczne w szkle, drewnie i fotografii, kontynuując w ten sposób bogate dla naszego regionu tradycje artystyczne Młodzież oprócz wcześniej przedstawionych tradycyjnych technik uczy się wykonywania nowoczesnych realizacji komputerowych i multimedialnych.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż!