15 grudnia 2010 roku miała miejsce polsko-czeska konferencja ”Produkcja szkła na polsko-czeskim pograniczu. Stan obecny i perspektywy jej rozwoju w związku z rozwojem turystyki”.
15 grudnia 2010 roku miała miejsce polsko- czeska konferencja ”Produkcja szkła na polsko- czeskim pograniczu. Stan obecny i perspektywy jej rozwoju w związku z rozwojem turystyki”. W seminarium wzięli udział przedstawiciele samorządów Novego Boru, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, przedsiębiorcy i organizacje przedsiębiorców, gestorzy turystyki, przewodnicy turystyczni, przedstawiciele szkół artystycznych z Polski i z Czech.