Otwarcie wystawy „Unikatowe szkła Fritza Heckerta” w Muzeum Karkonoskim.

20 września 2019

21 września o godz. 11.00 zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy „Unikatowe szkła Fritza Heckerta” w Muzeum Karkonoskim.

Przez dwa miesiące w holu głównym Muzeum, będzie można podziwiać dwadzieścia siedem obiektów, które zostały zakupione w ramach programu „Kolekcje muzealne 2019”. Jest to wyjątkowa, pod względem artystycznym, kolekcja i niezwykle cenna z uwagi na profil zbiorów, której cechą wspólną jest niepowtarzalna forma i oryginalna, ręcznie wykonana dekoracja malarska. Po zakończeniu wystawy wybrane obiekty wzbogacą stałą wystawę szkła artystycznego.
Zakup historycznych szkieł z huty Fritza Heckerta do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Wystawa potrwa do 6 listopada 2019r.