Mięsopust przed końcem czasu – wykład

11 stycznia 2023

Wszyscy lubimy radosny czas karnawału…ale jakie są jego korzenie, tradycje, ile z tych tradycji przetrwało do dzisiaj, jak zmieniały się one na przestrzenii czasu?
Na te i wiele innych interesujących pytań odpowie Pan Henryk Dumin – Specjalista ds. Dziedzictwa Niematerialnego w Muzeum Karkonoskim.
Zapraszamy w styczniu i lutym grupy zorganizowane (szkoły, kolonie, półkolonie) do udziału w wykładzie „Mięsopust przed końcem czasu”, który zgłębi temat zabaw odpustowych.
Koszt udziału w wykładzie: 10zł/os (w cenie bilet wstępu do Muzeum).
Terminy ustalamy indywidualnie z zainteresowanymi grupami.
Zapisy oraz informacje uzyskacie Państwo pod nr: 75 645 50 77, 75 645 50 73 oraz e-mail: info@muzeumkarkonoskie.pl, sekretariat@muzeumkarkonoskie.pl

obraz Pietera Bruegla (starszego) – Walka karnawału z postem (1559 r.) w posiadaniu Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu
www.khm.at