Już 13 września – nowa Wystawa!

12 września 2019

Już 13 września – nowa Wystawa!

Tym razem zaprezentujemy Państwu grafikę współczesną, autorstwa Sławomira Witkowskiego.

Profesor Sławomir Witkowski – uznany w kraju i na świecie artysta-grafik, malarz, rysownik i fotograf. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień. Współtwórca „Nowej Ekspresji”, ruchu artystycznego lat 80. w Polsce. Współzałożyciel „Grupy czterech”, wprowadzającej w przestrzeń wystawienniczą Polski Północnej grafikę barwną przełamującą monopol i dyktat klasycznej grafiki czarno-białej. W latach 2008-2016 Prodziekan, a od 2016 Dziekan Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku. W 2014 roku uzyskał tytuł profesora. Prowadzi Pracownię Plakatu i Form Reklamowych.

Artysta na wystawie przedstawi Państwu blisko 70 swoich prac, prezentujących fragmenty ośmiu cykli graficznych m.in. Niedotykalni, Entropia Sacrum, Przegapiona obecność.

Wernisaż wystawy zatytułowanej „FRAGMENTY. Sławomir Witkowski. Grafika”

odbędzie się 13 września o godzinie 16.00 w salach Muzeum.

Wystawa czynna do 27 października.