Strona główna Muzeum Karkonoskiego | |

 

XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka

Otwarcie wystawy pokonkursowej XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka, które odbędzie się 24 lutego 2016 o godzinie 15.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, ul. Jana Matejki 28.

Otwarcie wystawy połączone będzie z uroczystym wręczeniem nagród laureatom.

Na ekspozycji zobaczą Państwo 84 grafiki wykonane w technikach druku wypukłego, wybrane przez Jury spośród 163 prac nadesłanych na konkurs.

Przed wernisażem, o godzinie 12.00, odbędzie się prelekcja Józef Gielniak – wpływ jego twórczości na rozwój techniki linorytu, którą poprowadzi jeden z Jurorów tegorocznej edycji konkursu – dr hab. Krzysztof Szymanowicz.

Wystawa będzie czynna do 13 marca 2016 roku.

 

Patronat honorowy

 

Współorganizatorzy i fundatorzy nagród

 

 

Patronat medialny

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYNIKI XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka

28 listopada w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbyło się Posiedzenie Jury XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka.

W  skład Jury weszli:
prof. Jacek Szewczyk – Przewodniczący Jury
prof. Janusz Akermann
dr. hab Krzysztof Szymanowicz

Ocenie poddano 163 prace 90 autorów.

Pierwszy etap obrad zakończył się wyborem na wystawę pokonkursową 84 prac następujących autorów:
Arcimowicz Lucyna Drzewoje V, 2015, drzeworyt
Baczyński Jan Wspomnienie z „F”, 2015, linoryt;  Wspomnienie z „Kr.", 2015, linoryt
Bałdyga Stanisław Przestrzenie XX C Mocniejsze bicie serca, 2014, linoryt
Banaszak Marta Opony, 2014, linoryt; Ferrofluid, 2015, linoryt
Banecka Elżbieta ZRYoanji, 2015, linoryt, mix-med.; ZRYoanji, 2014, linoryt, mix-med.
Barczyk Tomasz A jutra mogłoby nie być… , 2015, linoryt
Basiul Marek Fragmenty większej całości, 2015, linoryt/druk transferowy
Baś Kamil Wallflowers I, 2015, druk wypukły; Wallflowers II, 2015, druk wypukły
Borys Hubert Bruzda, 2014, linoryt
Burdy Zenon Harbour 15E, 2015, linoryt
Czapor-Zaręba Barbara Przejście XXII, 2015, linoryt
Cywicki Łukasz Fragmenty czasu – I, 2015, linoryt; Fragmenty czasu – I I, 2015, linoryt
Egger Manfred Amorphous Structures I, 2015
Gawlikowska Anna Jungle Girl 2013, linoryt; Nadzieja, 2014, linoryt
Gałecka Joanna Migracje I, 2015, drzeworyt; Migracje II,  2015, drzeworyt
Gertchen Agata  Unbridled_07A, 2014, linoryt;  Unbridled_07B, 2014, linoryt
Hanysz-Stefańska Magdalena Zebra, 2015, linoryt kolorowy; Tajlandzki słowik, 2015, linoryt kolorowy
Hoffman Andrzej Dzień czwarty II, 2015, drzeworyt
Hrycek Jan Przestrzeń z autoportretem, 2015, linoryt
Hyun-Jin Kim Endless Journey – 11, 2015, drzeworyt; Endless Journey – 14, 2015, drzeworyt
Ilkiewicz Aleksandra Bez tytułu, 2015, linoryt
Jaszewski Jakub Ryt 005-02, 2015, linoryt
Jaworska Ewa Stoję i tańczę, 2015, linoryt
Jędrysiak Jerzy Kocia muzyka w miasteczku Freudenberg, 2014, linoryt; Czas na metropolis?, 2015, linoryt
Johnsson Jolanta Dojrzałość – Magdalena, 2014, linoryt, technika własna
Kalina Andrzej Z cyklu - Poza układem I , 2015, linoryt;  Z cyklu - Poza układem I I, 2015, linoryt
Kędzierska Izabella Kobieta i mężczyzna II, 2015, linoryt
Królikowski Henryk Body_015 , 2015, linoryt
Kukawski Tomasz Print’s Box I – Crimson Placebo, 2015, linoryt ; Print’s Box II – Joy and Chasm, 2015, linoryt
Lercher Maciej Autoportret z włosami, 2015, drzeworyt sztorcowy
Lercher Marek Prawdziwa struktura snu, 2013, linoryt
Lutomki Patryk Lato w mieście, 2014, linoryt
Maniecka-Bogdan Krystyna Raj – kompozycja 2, 2015, linoryt
Mełgwa Piotr Scena pierwsza, 2015, relief na szkle
Michalski Bartłomiej, Z cyklu – Macewy, 2015, linoryt barwny
Moyer David Winding Tower 7, 2015, drzeworyt
Muszyńska-Józefowicz Marta Kiedy umiera w tobie wszystko a nikt nie zdążył urodzić się na nowo, 2014, linoryt
Olejniczak Zdzisław Zamek błyskawiczny, 2015, linoryt; Off-on, 2015, linoryt
Palazzetti  Beatrice Fluids, 2013, drzeworyt
Pawlus Natalia Części zamiennych – BRAK (1), 2015, linoryt;  Części zamiennych – BRAK (2), 2015, linoryt
Pomykała Karol Początek czegoś starego I, 2015, linoryt; Początek czegoś starego II, 2015, linoryt
Popiel Andrzej Paciorki, 2013, linoryt
Pozaić Zdenka Labyrinth of Dreams and Colours for Wisława Szymborska/1, 2014, linoryt kolorowy
Prusinowska Aleksandra Skok do góry, 2013, linoryt; Imieniny, 2013, linoryt
Purczyński Zbigniew Błękitna struktura IV , 2015, linoryt; Błękitna struktura V , 2015, linoryt
Pytel Rafał Od stacji do stacji, 2015, linoryt
Răzvan-Constantin Caratănse Incertitude 1, 2015, drzeworyt
Rzońca Agnieszka Przebudzenie, 2014, linoryt; Narzeczona, 2015, linoryt
Stanielewicz  Małgorzata Bezsenność, 2015, linoryt
Syrkowski Dariusz Kosz II, 2015, linoryt
Świeca Stanisław Przybysz 1, 2015, gipsoryt
Tarnawa Natalia Machinae, Tabula IV, 2013-2014; Machinae, Tabula V, 2013-2014
Tylbor- Kubrakiewicz  Wojciech Zapora III, 2015, linoryt
Vivoda Ana Traces 1, 2014, linoryt
Wieczorek Danuta Blask japońskiego kirysu, 2015, linoryt ; Gwiazda Mazowsza, 2015, linoryt
Wojciechowski Arkadiusz Komediant, 2015, linoryt
Załecki Andrzej Pieć minut dla... I, 2015, linoryt; Pięć minut dla... III, 2015, linoryt
Zaręba Witold Sznupen III, 2015, linoryt barwny;  Sznupen IV, 2015, linoryt
Zimna Katarzyna Lustro (2), 2015, linoryt
Żaczek Piotr Area XX, 2015, linoryt; Area XX, 2015, linoryt

Jury nominowało do nagród następujących artystów:
Banaszak Marta
Banecka Elżbieta
Borys Hubert
Gawlikowska Anna
Gertchen Agata
Hanysz-Stefańska Magdalena
Jaszewski Jakub
Jędrysiak Jerzy
Kalina Andrzej
Kędzierska Izabella
Kim Hyun-Jin
Kukawski Tomasz
Mełgwa Piotr
Pawlus Natalia
Pomykała Karol
Prusinowska  Aleksandra
Purczyński Zbigniew
Stanielewicz Małgorzata
Tarnawa Natalia
Tylbor-Kubrakiewicz Wojciech
Zaręba Witold

Po dyskusji, w wyniku głosowania przyznano następujące nagrody:

 

GRAND PRIX

Kukawski Tomasz
za zestaw prac:

Print’s Box I – Crimson Placebo, 2015, linoryt


Print’s Box II – Joy and Chasm, 2015, linoryt

3 NAGRODY RÓWNORZĘDNE
- Gawlikowska Anna

za zestaw prac:


Jungle Girl, 2013, linoryt


Nadzieja, 2014, linoryt
- Kim Hyun- Jin
za zestaw prac:


Endless Journey – 11, 2015, drzeworyt


Endless Journey - 14 , 2015 drzeworyt
- Prusinowska Aleksandra
za zestaw prac:


Skok do góry, 2013, linoryt


Imieniny, 2013, linoryt

5  WYRÓŻNIEŃ
- Banaszak Marta

za zestaw prac:


Opony, 2014, linoryt

Ferrofluid, 2015, linoryt
- Kalina Andrzej
za zestaw prac:


Z cyklu - Poza układem I, 2015, linoryt

Z cyklu - Poza układem II, 2015, linoryt
- Pomykała Karol
za zestaw prac:


Początek czegoś starego I, 2015, linoryt


Początek czegoś starego II, 2015, linoryt
- Tarnawa Natalia
za zestaw prac:


Machinae, Tabula IV,  2013-2014, wieloelementowy linoryt tracony

Machinae, Tabula V,  2013-2014, wieloelementowy linoryt tracony + monotypia
- Zaręba Witold
za zestaw prac:


Sznupen III, 2015, linoryt barwny


Sznupen IV, 2015, linoryt

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 24 lutego 2016 roku.

Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka jest wydarzeniem organizowanym przez Muzeum Karkonoskie od 1977 roku. Ma na celu upamiętnienie Józefa Gielniaka (1932-1972) -  wybitnego polskiego grafika związanego z regionem jeleniogórskim oraz prezentację dokonań artystów tworzących w technikach druku wypukłego.

Obrady Jury w Muzeum Karkonoskim


_____________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze ogłasza XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka.

Poniżej znajdą Państwo regulamin oraz kartę zgłoszenia. Na prace czekamy do 16 listopada 2015.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Kontakt:

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

ul. Jana Matejki 28

58-500 Jelenia Góra

telefon: 75 64 550 79

e-mail: konkurs.gielniak@muzeumkarkonoskie.pl

 

Dane do przelewu opłaty konkursowej:

Numer konta bankowego: 69 1090 1926 0000 0001 1874 4449

kod Swift dla przelewów międzynarodowych: WBKPPLPP

Muzeum Karkonoskie

ul. Jana Matejki 28

58-500 Jelenia Góra

w tytule przelewu: „Konkurs Gielniak, imię i nazwisko uczestnika”

 

Organizator:

Współorganizatorzy:

Poprzednie edycje:

 

I Edycja V Edycja IX Edycja
II Edycja VI Edycja X Edycja
III Edycja VII Edycja XI Edycja
IV Edycja VIII Edycja XII Edycja