Historia Piernikarskiego Rzemiosła – wernisaż (fotorelacja).

7 listopada 2022

W piątek (04.11.2022), otoczeni smakami i zapachami pierników, rozchodzącymi się po całym Muzeum Karkonoskim – otworzyliśmy wystawę „Historia piernikarskiego rzemiosła”.

Wystawa prezentuje m.in. historię powstania pierników, pierwsze formy piernikarskie, dzieje słynnych toruńskich pierników, jak i tradycje piernikarskie na Dolnym Śląsku oraz w samej Jeleniej Górze.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w wernisażu i wiele słów uznania nad przygotowaną dla Państwa ekspozycją.

Wystawa „Historia piernikarskiego rzemiosła” jest efektem realizacji projektu o tym samym tytule wykonanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.