Dotacje z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

22 marca 2013

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze informuje, o otrzymaniu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wsparcia finansowego trzech projektów:

W priorytecie „Kolekcje muzealne” – projekt, pn. „Zakup kolekcji do zbiorów muzeum”. W wyniku realizacji tego projektu muzeum zakupi 12 obrazów pejzażu śląskiego. Wśród planowanych zakupów znajdą się obrazy Adolfa Dresslera, Gustava Olbrichta i Carla Ernesta Morgensterna.

Dwa kolejne projekty dotyczą priorytetu „Wspieranie działań muzealnych” i jest to dofinansowanie do dwóch wystaw.

Wystawa pokonkursowa XII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka, na której zaprezentujemy nagrodzone i wyłonione na wystawę przez jurorów prace. Wystawa prezentowana będzie w Jeleniej Górze od 22 marca do 20 kwietnia tego roku. Pokażemy ją również w Opolu, Legnicy, a także w Czechach i Rosji.

Kolejny projekt to wystawa prac Czesława Zubera jednego z najwybitniejszych artystów szkła współczesnego. Wystawa prezentowana będzie w muzeum od 29 czerwca do połowy sierpnia 2013 roku.

Dziękujemy Pani Poseł Zofii Czernow za wsparcie dla działalności Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.