OTWARCIE WYSTAWY E-GLASS, EKOGLASS FESTIWALU 2012.

4 lipca 2012

Na wystawie zaprezentują swoje prace : Jakub Berdych, Jakub Berdych jr,Beata Damian – Speruda Karolina Kędzierska, Anna Klimczak-Dobrzaniecka, Vladimíra Klumparová, Mariusz Łabiński, Martina Mokošínová, Oldřich Plíva, Karolina Spiak, Jiří Šuhájek, Agata Wiejak, Igor Wójcik, Martin Štefánek oraz gościnnie uczestnik poprzedniej edycji; Václav Řezáč
E-Glass, Ekoglass Festiwal 2012, odbył się w pierwszej połowie lipca 2012 roku (6 – 15.07.2012) w Szklarskiej Porębie. Szklane dzieła sztuki zostały wykonane w Hucie Szkła Martin Štefánek w miejscowości Desná w Czechach oraz na plenerowych pokazach w centrum Szklarskiej Poręby oraz w pobliżu Stacji Turystycznej Orle w Górach Izerskich.

Kolekcja, która jest prezentowana w Muzeum Karkonoskim to wynik spektakularnych działań artystycznych podczas pleneru oraz jednocześnie konfrontacja rożnych, często odmiennych postaw twórców w kontekście sztuki i wykorzystania w sztukach wizualnych medium, jakim jest szkło formowane na gorąco.
Co najciekawsze, dla odbiorców, zobaczyć można obiekty szklane „poważne”, przewrotne i dowcipne.
Dla znawców tematu, hutnicze techniki formowania szkła odbiegające od standardu fabryki produkującej szkło.

wystawa e-glass 2012