Oprowadzanie Kuratorskie – Fotorelacja.

30 listopada 2022

W niedzielne południe (27.11. godz.12:00), odbyło się oprowadzanie kuratorskie po cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawie „Historia piernikarskiego rzemiosła”.
O ciekawostkach związanych z wystawą, piernikarstwem, jego historią oraz tradycjami zachowanymi w Polsce i na Dolnym Śląsku, opowiedziała kurator wystawy, kierownik Działu Etnologii Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze – Pani Katarzyna Szafrańska.
Dziękujemy za liczny udział w spotkaniu. O kolejnym oprowadzaniu kuratorskim po tej ciekawej i barwnej wystawie, będziemy informowali na bieżąco.

Wystawa „Historia piernikarskiego rzemiosła” jest efektem realizacji projektu o tym samym tytule wykonanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KGHM Polska Miedź